Teden otroka 2023 v času popoldanskih dogodivščin na OLGICI

Letošnja tema »Zakaji in zatoji radovednosti«, nas je spodbudila k pripravi dejavnosti, ki radovednost spodbujajo še bolj saj se zavedamo, da je radovednost tista, ki nas že v zelo zgodnjem obdobju življenja popelje na pot ne le vprašanj ampak tudi iskanja odgovorov. Zavedati pa se je potrebno tudi, da so tisti odgovori, do katerih smo, s pomočjo radovednosti prišli sami, odgovori, ki si jih najbolj zapomnimo, celo življenje.

V času Popoldanskih dogodivščin na naši šoli smo v letošnjem Tednu otroka izvajali najrazličnejše dejavnosti katerih utrinke smo ujeli na fotografije. Dosegli smo najpomembnejši cilj; učenci so bili radovedni, veliko so spraševali, lotevali so se novih izzivov, bili so iznajdljivi, potrpežljivi, kolegialni, uspeli smo se tudi zelo umazati (se tudi očistiti), veliko smo se naučili in se ob enem in predvsem zabavali.

Ne pozabimo:

Najpomembneje je, da nikoli ne nehate spraševati. Radovednost obstaja z razlogom.”

( Albert Einstein)

V Tednu otroka smo na OŠ Olge Meglič Ptuj v času Popoldanskih dogodivščin izvajali sledeče

dejavnosti:

• Izdelava živalic iz kartona (učenci so iz kartona izrezali kose in iz njih sestavljali 3D žival, ki so

si jo izbrali).

• Glasbena ustvarjalnica (filmska glasba – Sreča na vrvici).
  • Izdelam si svoj plastelin (izdelali on obarvali so si svoj plastelin iz slanega testa, nato pa izdelovali izdelke po lastni izbiri).
  • Slikanje z mehurčki (s pomočjo pihanja s slamicami so v lončkih nastali pisani mehurčki, ki so se stekali na papir in nastala je slika z mehurčki).
  • Živalska joga (vaje za koncentracijo in sprostitev).
  • Tapkanje (tehnika za izboljšanje obvladovanja čustev).
  • Igre nekoč (spoznavali so igre naših babic in dedkov, ter se preizkusili v njih).
  • Naša tržnica (ustvarili so stojnico z domačo zelenjavo in sadjem, se preizkusili v tehtanju, prodaji).
  • »Šnofanje« med knjižnimi poličkami (raziskovanje v knjižnici).
  • Popoldanski kino (Skupaj smo si ogledali film Sreča na vrvici. Za vstop so bile obvezne vstopnice, ob ogledu pa smo si privoščili tudi kokice).

Ptuj, 6. 10. 2023

Zapisala: Hana Krašovec Kumer