Šolski sklad

Zakon o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja (135. člen) omogoča ustanovitev Šolskega sklada, ki je na naši šoli začel delovati v šolskem letu 2013/14.

Upravni odbor Šolskega sklada OŠ Olge Meglič sestavlja 7 članov (4 strokovni delavci šole, ki jih je imenoval Svet šole, in 3 predstavniki staršev, ki jih je imenoval Svet staršev).

Predstavniki šole so:

1. Barbara Majhenič (predsednica)
  2. Darja Brlek (namestnica)
  3. Natalija Nežmah Prijatelj
  4. Brigita Krajnc

Predstavniki staršev so:

1. Tomaž Kukovec
  2. Klavdija Ozvald
  3. Uroš Majerič

Ime sklada: Šolski sklad OŠ Olge Meglič
Sedež sklada: OŠ Olge Meglič, Prešernova ulica 31, 2250 Ptuj
Številka računa: SI56 0110 0600 8359 386
Sklic: SI00  290040

Cilji sklada so:

• nakup nadstandardne opreme in pripomočkov za pouk;
  • sofinanciranje posameznih dejavnosti socialno šibkim učencem;
  • zviševanje standarda pouka oziroma vzgojno-izobraževalne dejavnosti in
  • financiranje dejavnosti za udeležbo otrok, učencev iz socialno manj vzpodbudnih okolij na dejavnostih, ki so povezane z izvajanjem javno veljavnega programa, vendar se ne financirajo v celoti iz javnih sredstev, če se na ta način zagotavljajo enake možnosti.

Sklad pridobiva sredstva iz prispevkov staršev, občanov, drugih prostovoljnih prispevkov, donacij, zbiralnih akcij, sponzorjev, zapuščin itd.

Pozivamo vse starše, ki ne zmorejo v celoti kriti stroškov dodatnih dejavnosti za svojega otroka, da izpolnijo “Vlogo za dodelitev sredstev iz šolskega sklada” (na povezavi spodaj) in jo predajo v svetovalno službo OŠ Olge Meglič.

Vloga za dodelitev sredstev
Pravilnik šolskega sklada

(Skupno 479 obiskov, današnjih obiskov 1)