Rastem s knjigo

Nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo izvaja Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za kulturo RS, Ministrstvo za šolstvo in šport RS, Združenje splošnih knjižnic, ob podpori Zavoda za šolstvo RS, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami in osnovnimi šolami s prilagojenim programom ter zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so:
– spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

V šolskem letu 2017/18 se bo tudi na naši šoli s sodelovanjem Splošne knjižnice Ivana Potrča Ptuj izvajal projekt Rastem s knjigo za učence 7. razredov. Koordinatorka projekta je knjižničarka Alenka Kandrič.

Za letošnje šolsko leto je izbrana knjiga pisatelja Mihe Mazzinija ZVEZDE VABIJO.