Zaključno srečanje

V četrtek, 19. maja 2022, smo se člani ekipe ˝Olgotech˝ odpravili v Srednješolski center na tekmovanje GO-CAR-GO. Tekmovanje je potekalo v več kategorijah: vožnja naravnost, slalom, vožnja v krog in najboljši avto po glasovanju tekmovalcev. V prvi in drugi kategoriji nismo dosegli ničesar. Med samimi vožnjami smo ugotavljali, da nas pri hitrosti ovira teža avtomobila. Nato pa smo se odločili, da bomo iz našega avta odmontirali sedež. Poteza se je obrestovala, saj smo pri naslednji vožnji v krogu dosegli 3. mesto.

V okviru tekmovanja je bila že prej omenjena kategorija – najboljši avto po izboru tekmovalcev. Vsaka šola je glasovala za tri najboljše avtomobile. V tej kategoriji so bila kar tri tretja mesta in eno drugo mesto. Na prvo mesto pa se je povzpela naša ekipa s Porschejem, na katerega smo zelo ponosni.

Tekmovanje je bilo za nas zelo uspešno, čeprav smo si osebno želeli še nekaj več. S tekmovanja smo se vrnili zadovoljni, saj je bila to za nas resnično lepa izkušnja.

Zapisala: Staš Pevec, Matjaž Alič, 9. a