TOM potuje, otroke obiskuje

V letošnjem šolskem letu se Olgičarji na razrednih urah in v okviru šolskega parlamenta veliko pogovarjamo o krepitvi duševnega zdravja. V mesecu oktobru 2022 smo se zato priključili akciji  TOM telefon potuje, otroke obiskuje, v okviru katere po vseh slovenskih regijah potuje nahrbtnik Tom telefona. Na naši šoli je gostoval od 18. do 25. oktobra 2022. V nahrbtniku, ki smo ga postavili na vidno mesto v šoli, se je nahajal informativni material za izvedbo delavnice in zvezek, v katerega smo vsi razredi (od 4. do 9.) zapisali, kako mi razumemo slogan Tom telefona »Odgovor je pogovor«, pri čemer smo bili zelo iznajdljivi in kreativni. Učenci smo anonimno napisali vprašanja/dileme/misli, o katerih ne moremo ali si ne upamo spregovoriti z odraslimi. Le-te smo poslali na sedež Tom telefona, kjer jih bodo njihovi svetovalci skrbno prebrali.

Na delavnicah omenjene akcije smo učenci spoznali pomen pogovora in bili seznanjeni s Tom telefonom (116 111) kot enem izmed virov pomoči, kadar se znajdemo v stiski, imamo vprašanje ali potrebujemo pogovor. TOM telefon bo v sodelovanju z Nogometno zvezo Slovenije ob zaključku akcije en razred v vsaki regiji nagradil za najbolj izvirno razlago TOM-ovega slogana »Odgovor je pogovor«. Držimo pesti, da dobi nagrado najboljši!

Zapisali: šolski novinarji