Noč pod zvezdami

V četrtek, 19. 5. 2022, smo spali v šoli. Najprej smo odložili spalne vreče v veliki telovadnici, potem smo odšli v Sončni park. Tam smo se razdelili v skupine ( 4. a fantje, 4. b fantje, 4. a punce, 4. b punce). Vsaka skupina je dobila zemljevid in barvo. Iskali smo kozarčke svoje barve (modra, zelena, oranžna, rumena) v katerih je bil namig za naslednji kozarček. Ko smo našli vse kozarčke, smo iskali zaklad. Našli smo ga pri zbiralniku na Panorami.

S kresilnim kamnom smo zakurili vrvico s katero je bil ovit zaklad, jo raztrgali in si razdelili lizalke in bombone.

Odšli smo s Panorame v šolo. Tam smo si postlali in pripravili telovadnico za spanje. Sledila je večerja. Za večerjo smo imeli palačinke, jagode, hrenovke in kruh. Po večerji nas je v telovadnici pričakala pravljičarka gospa Lilijana. Prebrala nam je pravljico Vse iz oreha in vodila večerno jogo.

Po jogi smo šli na pohod z lučkami. Hodili smo po Prešernovi, šli do gradu in se vrnili nazaj po Prešernovi.

Za konec večera pa smo si ogledali še film Ježek Sonic 2. Končali smo, ko je učiteljica rekla: »Čas je šef«.

Bernard Ladič, 4. a