Zaključna prireditev

2016_06_20_Zakljucna_prireditev_Naslovna

V ponedeljek, 20. junija 2016, smo s posebno prireditvijo obeležili kar tri pomembne dogodke, in sicer skorajšnji zaključek pouka, dan državnosti in otvoritev razstave. Ob 12. uri nas je z uvodnim nagovorom pozdravil Matic Kramberger, nato pa sta prireditev na zelo zabaven način povezovala Jan Merc in Bor Žarković Preac, ki sta morala za pouk slovenščine pripraviti govorni nastop o Sloveniji. Vse navzoče sta tako spomnila na nekatera najpomembnejša dejstva o naši domovini, ki bo v petek, 25. junija, praznovala svoj 25. rojstni dan. Njej v čast so vsi trije šolski pevski zbori zapeli pesem »Vse najboljše«. To pa ni bila edina pesem, ki so jo zapeli. Prireditev so namreč popestrili še s številnimi drugimi pesmimi, prav tako pa so nastopili še godalni orkester šole, pianist Anej Podgorelec, osmošolci z zabavno »nakupovalno točko« ter naši najmlajši Olgičarji, ki so se nam predstavili s pesmijo in plesom. Na prireditvi so nas spomnili tudi na desetdnevno osamosvojitveno vojno in na to, da moramo biti ponosni na svojo domovino in narodnost. Ob koncu prireditve se je Matej Šilak v imenu šolske skupnosti zahvalil ravnateljici, ge. Heleni Ocvirk, ki nam je vsem zaželela lepe, dolge in brezskrbne počitnice, ga. Leonida Kralj pa je »otvorila« razstavo, ki smo jo pripravili ob zaključku šolskega leta in bo odprta na ogled vsem obiskovalcem šole do petka, 24. junija.

Zapisali: šolski novinarji