Zaključni državni Ekokviz

V petek, 8. aprila 2022, se je odvijal zaključni Ekokviz Slovenije, in sicer v osnovni šoli Leskovec pri Krškem. To leto je našo šolo zastopal Matjaž Habjanič iz 7. a razreda. Kot vsi tekmovalci si je lahko tudi on izbral dva navijača, ki sta ga spremljala. Matjaževa navijača sva bila jaz in njegov najboljši prijatelj, Nace. Spremljala pa nas je mentorica Darja Lipovec. Tako smo se v petek po pouku odpravili do parkirišča pod gradom, kjer nas je pričakal avtobus, ki nas je z učenci drugih šol s tega konca odpeljal do Leskovca. Ko smo prispeli, so nas organizatorji najprej vljudno pozdravili, Matjaž je dobil obesek s svojim imenom in list, na katerem je bilo zapisano ime naše šole ter njegovo ime. Najprej smo izvedeli, kako bo izgledalo tekmovanje in katere teme so zajete. Skupno je sodelovalo 36 tekmovalcev, 12 iz vsakega razreda (6., 7., 8.). Za vsak razred so bile sestavljene štiri skupine po tri učence. Tekmovali so v treh krogih, tako da se je vsak učenec pomeril z vsakim iz njegove skupine. Prvi krog tekmovanja so najprej končali tekmovalci 6. razredov, sledili so jim učenci 7. razredov, med njimi tudi naš Matjaž. V 1. krogu Matjažu ni šlo najbolje od rok, a je v tretjem na vsa tri vprašanja odgovoril pravilno. Bilo je veliko navijačev in bilo je zabavno. Ko so tekmovalci vseh razredov zaključili, so nam organizatorji pripravili malico. Zatem se je začelo razkritje polfinalistov, a na žalost se Matjaž ni uvrstil v polfinale, saj ga je nasprotnik premagal le zaradi dodatnih točk pri prejšnjem tekmovanju na računalnike.

Vožnja domov je bila zabavna, prijetno utrujeni smo se na Ptuj vrnili okrog osmih zvečer. Olgičarji smo zelo ponosni na našega Matjaža.

 

Zapisal šolski novinar: Timotej Mlakar, 7. b

 

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost