Zlato priznanje z odliko za otroški pevski zbor na regijskem tekmovanju

V soboto, 18. maja 2019, so se učenci otroškega pevskega zbora skupaj z zborovodkinjo, go. Marijo Feguš Friedl, udeležili Regijskega tekmovanja otroških in mladinskih pevskih zborov 2019 za Štajersko in Pomurje.

Naše pevke in pevci so se predstavili s štirimi pesmimi. S svojim nastopom niso prepričali samo gledalcev, ki so jih nagradili z bučnim aplavzom, ampak tudi žirijo v sestavi Anka Jazbec, Danica Pirečnik in Tadeja Vulc, ki je njihov nastop ocenila z 91,7 točkami. Za odličen nastop so tako prejeli zlato priznanje z odliko, uvrstili pa so se tudi na državno tekmovanje, ki bo potekalo naslednje šolsko leto v Zagorju ob Savi.

Prejeli so še posebno priznanje za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe otroškega zbora, in sicer za pesem Sedem lisičic – skladateljice Tadeje Vulc, ki je bila tudi članica ocenjevalne komisije.

Našim pevkam in pevcem ter zborovodkinji, ge. Mariji Feguš Friedl, iskreno čestitamo za lep uspeh in jim želimo veliko uspeha tudi na državnem tekmovanju.

Zapisala učenka IP-TISK: Kaja Golob, 7. b