‘Startup’ teden na Olgici

V tednu od 23. do 27. septembra 2019 je na naši šoli potekal STARTUP teden. Gre za projekt v okviru Spirit Slovenija, kjer smo se učenci od 6. do 9. razreda imeli možnost preizkusiti v veščinah čisto pravega podjetnika. Obiskala nas je dr. Lidija Tušek iz Bistre Ptuj, ki nam je predstavila dolžnosti in težave mladih podjetnikov ter tistih, ki so se za podjetništvo odločili. Razdeljeni smo bili v pet skupin po pet učencev. Učenci smo se znotraj vsake skupine najprej dobro spoznali s pomočjo igrice, v kateri smo morali poiskati določene predmete in narediti določene fotografije v omejenem času (v šoli poiskati lego kocko, razglednico iz Avstrije, račun, se slikati z učiteljem športne …). Zmagala je skupina, ki je uspela opraviti največ nalog. Bilo je zelo zabavno. Nato smo po skupinah razmišljali o današnjih težavah in iskali rešitve, ki bi predstavljale osnovo našega novoustanovljenega »podjetja«. Pri tem nam je bila v pomoč ga. Lidija, ki nam je s svojimi nasveti pomagala pri oblikovanju podjetniških idej in njihovem zapisu v poslovni model Canvas. Kratke Power Point predstavitve smo pripravili v računalniški učilnici. Na koncu je sledil najtežji del, to je predstavitev svojih idej oziroma »podjetij« pred strokovno komisijo, ki so jo sestavljali ga. ravnateljica in trije učitelji. Vse skupine smo se s svojimi inovativnimi idejami odlično odrezale, a zmagala je le ena skupina, ki je dobila največ glasov strokovne komisije. Učenci smo se naučili veliko novega in morda nas v prihodnje naša poklicna pot popelje v svet podjetništva.

Zapisala učenka IP-TISK: Sara Desku, 9. b

Predstavitve si lahko ogledate TUKAJ.