Obisk Koprivnice v okviru projekta “Branje ne pozna meja”

V torek, 5. junija 2018, smo se učenci 5. a odpravili na OŠ Đuro Ester v Koprivnici, da predstavimo projekt »Branje ne pozna meja – Čitanje ne poznaje granica«, ki smo ga izvajali celo šolsko leto. Skupaj s knjižničarko Alenko Kandrič in učiteljico Simono Jakomini smo prebrali knjigo Mira Gavrana Srečni dnevi. Sledilo je poustvarjanje. Posneli smo film, izdelali kamišibaje, knjižice … Končno smo dočakali dan, ko smo se lahko srečali z našimi hrvaškimi prijatelji. Po lepem sprejemu smo predstavili naš program. Takoj zatem smo se odpravili na bližnje igrišče, kjer smo se družili v športnih igrah, se družili, pogovarjali, skratka imeli smo se lepo. Nato so nas naši prijatelji iz hrvaške povabili na ogled podjetja Podravka, katero  vsi dobro poznamo. Zelo smo se razveselili sladkega presenečenja, ki so ga tam pripravili za nas. Po ogledu smo se odpravili v šolo, kjer nas je pričakalo okusno kosilo. Polni lepih vtisov smo se vrnili na Ptuj. Ta projekt nas je zelo povezal in poskrbel, da smo stkali številna nova prijateljstva.

Zapisali: Učenci 5. a