Sedmošolci na obisku v Knjižnici Ivana Potrča

V sredo, 18. septembra 2019, smo se v okviru projekta Rastem s knjigo učenci sedmega razreda, skupaj s šolsko knjižničarko Alenko in učiteljicama Renato in Darjo, odpravili v Knjižnico Ivana Potrča Ptuj. Pot zagotovo ni bila dolga, saj je ta pomembna ustanova soseda naše šole. Ko smo prišli v knjižnico, smo se posedli, nato pa predstavili. Najprej smo se srečali s knjižničarko Aleksandro Papež. Knjižničarka nas je na zelo zanimiv način motivirala, nato pa predstavila projekt. Uvodoma nam je prebrala tudi odlomek iz knjige Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor. Potem smo izvedeli veliko informacij o sistemu Cobiss, ki bralcem omogoča iskanje med gradivom, ki ga hranijo slovenske knjižnice. Naučili smo se tudi, kako izvemo ali je knjiga, ki jo iščemo v določeni knjižnici, prosta za izposojo in kako si jo lahko rezerviramo. Spoznali smo aplikacijo Moja knjižnica in kako si lahko izposojamo e-gradivo preko aplikacije Biblos. Knjižničarka nas je seznanila še z uporabo spletne aplikacije za pametne telefone mCobiss. Sledil je ogled kratkega filma, narejenega po zgoraj omenjeni knjigi, ki jo je v sklopu projekta ta dan vsak učenec dobil v dar, in sicer na mladinskem oddelku, kamor smo se nato odpravili. Tam nas je pričakala pravljičarka Liljana Klemenčič. Tako kot zmeraj smo se tudi tokrat imeli v njeni družbi izjemno lepo in zabavno. Pogovorili smo se, zakaj je branje tako zelo pomembno. Pojasnila nam je, zakaj je knjiga resnično naša najboljša prijateljica. Predstavila nam je nekaj knjig Janje Vidmar in drugih avtorjev. Uživali pa smo še ob pripovedovanju Zgodbe o treh besedah avtorja Dragana Lukića.

Učenci, ki še niso bili člani knjižnice, so se lahko včlanili. Po končani predstavitvi smo se odpravili nazaj v šolo.

Zapisal učenec IP-TISK: Alen Nikl, 7. b