Delavnica F1 in Schools na Strojni Akademija

V sredo, 14. 2.2024,smo se učenci pri izbirnem predmetu robotika v tehniki s spremstvom učitelja Davorina odpravili na obisk v strojno akademijo na Ptuju. Tja smo se odpravili skratka iz enega razloga. Odločili smo se, da bomo sodelovali na projektu F1 in Schools. Ta projekt oziroma tekmovanje se letos prvič uvaja v osnovne šole, zato smo se odločili poskusit. V skupini smo : Gaja Urek, Kaja Katarina Taučer, Tim Benko, Gal Kiar Žmavc, Grega Markež in pa Enej Požun. Vsi smo učenci devetega razreda in kot je verjetno tudi od nas pričakovano smo se za ta projekt pošteno zagreli. Ko smo prišli na strojno akademijo nas je prvo uro pričakal g. Nejc, ki nam je predaval o raznih poskusih in nam na zanimivejši način predstavil kako moramo zgraditi našo formulo. Po predavanju smo dan preživeli skupaj z g. Davidom in go. Anjo. David nam je predstavil njihove naprave za tiskanje, izrezovanje itd. Skupaj smo izrezali model naše formule in jo nato tudi skupaj sestavili. Ker smo se pri našem delu tudi izkazali, smo si med odmorom privoščili malico, da dobimo veliko energije, ki smo jo za zadnji del delavnice zelo potrebovali. Za na konec smo naše formule lahko še preizkusili na dirkalni stezi. Za začetek si moral biti dovolj zbran, da si lahko pravočasno stisnil gumb za sprožitev formule, kar pa ni tako lahko kot se sliši. Našo formulo smo nato še fotografirali in se nato ob 13.30 uri odpravili nazaj v šolo.

Zapisala Gaja Urek