Deček iz džungle(27.1.2012)

DEČEK IZ DŽUNGLE ( THE JUNGLE BOY)

V petek, 27.1.2012, smo si učenci od 6. – 9. razreda OŠ Olge Meglič ogledali angleški muzikal v II. gimnaziji Maribor z naslovom Deček iz džungle (Jungle boy). Muzikal si je ogledalo približno 40 učencev naše šole vodstvom mentorice ge. Ksenije Kovačič Žižek.

Muzikal Deček iz džungle ( Jungle boy) je idejno zasnovan po delu J. R. Kiplinga »Knjiga o džungli«.

Zgodba se dogaja v indijski džungli. Govori o odraščanju dečka Narayana, ki so ga medse sprejeli volkovi. V času svojega odraščanja spozna različne živalske vrste in se spopade s tigrom Shardulom, ga ukane in s tem v džunglo prinese mir, nato pa se kljub navezanosti na svojo džungelsko družino vrne med judi, kjer končno najde svoj notranji mir ob zali deklici Chandri. Na njegovi poti mu pomagata prijatelja: termitski medved Bandhu in zvesti črni panter Ganesha. Zgodba se odvije v dveh dejanjih, od tega vsako traja približno eno uro.

Učenci smo ob predstavi zelo uživali, istočasno pa smo izpopolnjevali svoje znanje angleškega jezika.

Učenci izbirnega predmeta

Šolsko novinarstvo