Zlato priznanje za raziskovalno nalogo

Že kot majhen otrok sem nad vrati šole opazil neko čudno podobo. Radovednost je z leti zgolj naraščala in letos sem se odločil raziskati, kaj ta podoba predstavlja. Po končanem raziskovanju je nastala raziskovalna naloga z naslovom Meduza, Versace, Olgica?, v kateri sem predstavil vsa področja, kjer se Meduza pojavi, kaj predstavlja in kako sem z Meduzino glavo seznanil naše učence.

Nalogo sem v petek, 23. marca 2018, predstavil tudi na 24. Regijskem srečanju mladih raziskovalcev na Elektro in računalniški šoli Ptuj in zanjo prejel zlato priznanje.

Pa toliko za poduk: Meduzina glava nad vrati naše šole nima povezave s šolstvom, ampak zgolj z obdobjem, v katerem je bila zgradba naše šole zgrajena. Gre za leto 1899, ko so takratni arhitekti radi posegali po renesansi in grški ter rimski mitologiji in zato se je verjetno nad vrati znašla Meduzina glava, ki bi naj bila zaščitnica zgradbe. Več si pa preberite v moji raziskovalni nalogi, ki se nahaja v šolski knjižnici.

Zapisal: Tomaž Kelnerič, 9. b