Šola v naravi – Bohinj, 3. dan

Danes je sreda, 2. oktober, in smo že 3. dan v Bohinju. Je prelep dan, ker se imamo lepo, a lahko bi bil še lepši, če ne bi bilo dežja. Zjutraj smo se zbudili ob sedmih in se odpravili na jutranjo telovadbo, kjer smo se morali z govorico telesa brez besed postaviti v vrsto od najmlajšega do najstarejšega. Po zajtrku, kjer smo se najedli odličnih kosmičev, smo se ponovno razdelili v dve skupini, po oddelkih. Učenci 5. a smo se najprej odpravili v učilnico, kjer smo se pogovarjali o jezerih, rekah in nastanku bohinjskega jezera. Potem smo se do njega odpravili na zabavno pot s pelerinami in pisanimi dežniki. Po vrnitvi v dom je sledila nova dejavnost – lokostrelstvo, kar je odličen šport za pomirjanje. Nato smo imeli kosilo, ki je omamno dišalo in je bilo odlično. V popoldanskem času smo v manjših skupinah brali knjigo Groznovilca v Hudi hosti in reševali naloge.

5. b razred smo današnji dan začeli z lokostrelstvom, čeprav smo imeli na urniku kanuizem, vendar ga nismo mogli izvesti, ker je preveč deževalo. Na lokostrelstvu smo se najprej naučili pravilno držati lok in samo tehniko streljanja. Nato je vsak nekajkrat ustrelil puščico proti tarči. Po tej dejavnosti smo se odpravili na sprehod po dežju. V dom smo se, kljub pelerinam in dežnikom, vrnili precej mokri, zato smo se najprej preoblekli v suha oblačila, mokra pa dali sušit. Po kosilu smo se učili o orientaciji. Za popoldansko malico smo dobili domači bohinjski jogurt in jabolko iz šolske sheme. Komaj smo čakali večerjo, saj nas je po njej čakala še zabavna astronomija.

Kljub močnemu dežju je za nami odličen dan.

Zapisali: Žana Murko, Sky Potočnik in Maks Svenšek