Uspeh naše učenke Mete Roškar

Harfa je prastaro strunsko glasbilo z okrog 45 strunami, trikotnim trupom in pedali.

Spada med najstarejše glasbene instrumente, saj prve oblike v Mezopotamiji in Egiptu najdemo že pred 5000 let pr. n. št. Verjetno je nastala, ko je človek ugotovil, da tetiva loka ob tresenju proizvaja lep ton in so ji dodali še več strun. Omenjena je tudi v Bibliji, antičnih epih in celo na egipčanskih stenskih poslikavah. Danes poznamo koncertne in ljudske harfe, različice slednjih lahko najdemo po vsem svetu.

Po igranju na ta instrument dandanes posega malo ljudi. Pa vendar se je med temi redkimi znašla tudi naša tretješolka Meta Roškar, ki je ta instrument vzljubila in se odločila, da bo tudi sama igrala nanj. S svojim nastopom nas je razveselila na prireditvi ob letošnjem zaključku šolskega leta. Sicer pa Meta obiskuje Zasebno glasbeno šolo v samostanu sv. Petra in Pavla na Ptuju, njena mentorica igranja na ta veličasten instrument pa je učiteljica Julija Veleski Kores. Metina vztrajnost in ljubezen do harfe se je zagotovo obrestovala, saj je pred nekaj dnevi, natančneje 21. 6. 2024, na mednarodnem tekmovanju 15-th word open online music competition s svojim igranjem na harfo, v kategoriji middle junior, dosegla naziv virtuozne izvajalke in se s tem povzpela na 1. mesto.

Olgičarji ji seveda za uspeh iskreno čestitamo in ji želimo, da z igranjem nadaljuje in sledi svojim sanjam.