Prostovoljci Olgice na otroški pustni maškaradi na Ptuju

V ponedeljek, 12. 2. 2024, nas je nekaj prostovoljcev iz Olgice sodelovalo na že 25. Otroški pustni maškaradi na Ptuju, ki je potekala v karnevalski dvorani Campus Sava Ptuj. Dogodek je potekal pod vodstvom DPM (društva prijateljev mladine) Ptuj. Skozi vso prireditev nas je vodila gospa Urška Vučak Markež, ki jo vsi dobro poznamo po že mnogih prostovoljnih dogodkih. Tako smo se prostovoljci iz Olgice, Gimnazije Ptuj, Društva prijateljev mladine, ter raznih drugih šol zbrali ob 14. uri v dvorani Campus. Po malici in odličnih krofih, smo se oblekli v klovne. Prireditev se je začela ob 16.30. Prost vstop so imeli otroci do 14. leta starosti. V trenutku se je dvorana napolnila in maškarada se je začela. Otroci so imeli kar nekaj zabavnih aktivnosti na voljo, kot so: poslikava obraza, ples in pa srečelov. Naš posebni gost in presenečenje za otroke je bil čarovnik Grega – glasbenik in pa tudi čisto pravi čarodej. Otroci so se tako zabavali in zaplesali skupaj z čarovnikom Gregom in z nami – klovni, katerih naloga je bila zabavat otroke in se igrati z njimi. Delili pa smo tudi brezplačne krofe, saj smo jih razdeliti kar 800. Otroci so se zabavali in stkali nova prijateljstva. Čisto na koncu pa smo tudi nagradili tri najboljše maske. Prostovoljci smo bili zelo veseli, da smo lahko sodelovali v tako zabavni pustni maškaradi.

Zapisala: Tiana Mlakar, 9.b