Zadnji šolski dan v letu 2023 in prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti

V petek, 22. decembra 2023, je bil zadnji šolski dan v tem letu.

Kot je na naši šoli že utečeno, smo pred božično-novoletnimi prazniki imeli v telovadnici prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter za praznike, ki sledijo. Učenci smo se zjutraj najprej zbrali v svojih matičnih učilnicah, nato pa smo se z razredniki odpravili v šolsko telovadnico.

Poseben praznik so ta dan imeli naši prvošolčki, saj so bili svečano sprejeti v šolsko skupnost.

Po končani prireditvi so učenci imeli v razredih novoletno rajanje, za nas, devetošolce, pa je bil ta dan še posebej vznemirljiv, saj smo izvedli že tradicionalni srečelov. Ker so bili dobitki zelo zanimivi in uporabni, so srečke »šle za med«.

Ob 11. uri smo se nato učenci od šestega do devetega razreda ponovno zbrali v telovadnici, kjer nas je pričakala letošnja novost, in sicer karaoke. Tisti, ki smo želeli, smo se lahko s svojimi točkami predstavili učencem in žiriji, vendar je šlo zgolj za zabavo in smeh.

Dan smo zaključili veseli in nasmejani ob 13. uri in se v prazničnem duhu poslovili za letošnje leto.

Zapisala: Gaja Urek, 9. a