Mednarodni dan strpnosti

Tudi v tem šolskem letu smo na šoli obeležili Mednarodni dan strpnosti, ki ga je v Deklaraciji o načelih strpnosti razglasila Generalna konferenca Unesco na svojem zasedanju 16. novembra 1995.

Tema letošnjega projekta je: STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI. V tednu od 13. do 24. novembra 2023, so učitelji z učenci izvedli izobraževalne- ustvarjalne delavnice po vzgojno- izobraževalnih obdobjih. Prav tako so delavnice potekale pri popoldanskih dejavnostih v razširjenem programu in v okviru šolske skupnosti. Nastalo je veliko literarnih in likovnih izdelkov, ki smo jih razstavili na pano pred zbornico. Skozi različne dejavnosti v sodelovanju z Izobraževalnim centrom Eksena, so lahko učenci prepoznavali različne pojavne oblike nestrpnosti med vrstniki in pomen strpnosti za prijateljske in spoštljive medvrstniške odnose.

Zapisala: Tonja Kolar