Mala pozornost za veliko veselje

Olgičarji smo v letošnjem letu ponovno sodelovali pri projektu Mala pozornost za veliko veselje, ki ga vodi ga. Ana Petrič iz Centra starejših Notranje Gorice.

Vključeni smo bili učenci od 1. pa vse do 9. razreda, seveda tisti, ki smo želeli izdelati voščilnico in s tem starostnikom polepšati praznike. Voščilnico smo najprej porisali, nanjo kaj prilepili, nato pa smo vanjo zapisali lepo misel, želje. Po želji smo lahko napisali tudi pismo, s katerim smo nekomu še posebej polepšali predbožični čas.

Voščilnice smo lahko izdelali v šoli ali doma v prostem času. Voščilnice smo pisali na roko, pri pisanju smo bili pazljivi, da so črke dovolj velike in berljive. Pri izdelavi voščilnic smo želeli biti čim bolj unikatni.

Izdelane voščilnice smo odposlali v center starejših Notranje Gorice. Vsak od nas upam, da bo s svojim izdelkom nekomu od starostnikov priklical nasmeh na obraz in toplino v srce.

Zapisala: Ema Ganzer, 7. a