Pohod na Donačko goro

V četrtek, 19. oktobra 2023, smo na šoli izvedli drugi športni dan. V sklopu tega so nižji razredi premagali del Haloške planinske poti, medtem ko smo se devetošolci odpravili na težko pričakovan vzpon na Donačko goro. Za začetek smo se zjutraj ob 7.30 zbrali na šolskem dvorišču in si tam razdelili malico. Nato smo se napotili čez most do Zadružnega trga, kjer nas je pričakal avtobus. Ta nas je po polurni vožnji odložil in začeli smo pešačiti proti Rudijevem domu, ki je zadnja postaja pod vrhom Donačke gore. Pot se je kar hitro začela vzpenjati in je večinoma potekala po gozdu, kjer smo lahko uživali v zvokih narave. Po okoli 40 minut hoje in eni vmesni postojanki smo prispeli do Rudijevega doma, kjer smo se lahko spočili in se dodobra okrepčali za zadnji vzpon proti vrhu. Po za nekatere prekratkem odmoru smo pot nadaljevali v še strmejši hrib. Pot smo si krajšali s pogovorom in občasnim petjem. Kmalu smo olajšani zagledali kamnito tablo ob poti, ki je naznanjala zadnjo četrtino poti in se je izkazala tudi za najzahtevnejšo. Malo pod vrhom je začelo ostro in mrzlo pihati, a smo stisnili zobe in premagali teh zadnjih nekaj metrov do cilja. Tam smo ponovno naredili en daljši postanek, si po dvigu megle ogledali čudovito okolico, nato pa se podali na drugi del poti, in sicer smo se spustili v dolino, kjer nas je pričakal avtobus. Spust je seveda potekal veliko hitreje in lažje kot vzpon. Ko smo prišli do Rudijevega doma, smo napravili še en manjši postanek, nato pa se po drugi poti kot na začetku, podali dokončno v dolino. Med potjo smo med drugim opazili tudi dva močerada. Pohod smo zaključili precej izmučeni, zato smo se zadovoljni sesedli na avtobus, ki nas je po dolgem in zanimivem dnevu odpeljal nazaj proti Ptuju.

Zapisala: Tisa Julija Golob, 9. a