Tehniški dan za učence od 6. do 9. razreda

V ponedeljek, 2. februarja 2015, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda 3. tehniški dan, v okviru katerega smo izdelovali kostume, ki jih bodo naši predstavniki nosili na tradicionalni pustni povorki, ki bo v nedeljo, 15. februarja 2015, na Ptuju. Izdelava kostumov je bila razdeljena v več postopkov. Tako so učenci 6. razreda izdelovali pokrivala. Izdelali so jih tako, da so stožec, ki so ga sami izdelali, obdali z aluminijasto folijo, ki je bila letos eden glavnih materialov pri izdelavi kostumov. Učenci 7. razreda so izdelovali stožčast trup, ki so ga zlepili z lepilnim trakom, nato pa so ga, podobno kot šestošolci, obdali z aluminijasto folijo. V 8. razredu smo izdelovali okrogel zgornji del kostuma. To smo naredili tako, da smo iz kartona izrezane kroge, namazali z lepilom ter nanje prilepili aluminijasto folijo.

Devetošolci tokrat niso izdelovali pustnih kostumov, saj so si v okviru tehniškega dne ogledali proizvodnjo aluminija v tovarni Talum Kidričevo.

Zapisala: Žiga Godicelj in Rene Kloar, 8. b