Obisk II. gimnazije Maribor

Pred nami, devetošolci, je pomembna odločitev, velik korak, in sicer odločitev, katero srednjo šolo bomo izbrali. Obdobje srednješolskega izobraževanja je čas, ki se ga mnogi spominjajo kot najlepša leta v svojem življenju, spet drugi pa se s tem ne bi strinjali. Pa vendarle smo vsi enakega mnenja, da je prav, da čisto vsak izmed nas najde svojo šolsko klop na novi lokaciji, za katero bo naslednja leta rad sedel.

To je obdobje, ko dijaki pridobivajo nova znanja, hkrati pa intenzivno gradijo svojo osebnost, tkejo tesna prijateljstva in izkušajo prve ljubezni. Prav zato smo zelo veseli, kadar nam srednje šole omogočijo, da pokukamo v njihov vsakdanjik in se tako zagotovo lažje odločimo. In takšno priložnost smo zagrabili v torek, 8. 3. 2022, ko smo lahko sedli v klopi II. gimnazije Maribor. Pet devetošolcev, Neja, Lina, Nina, Emma in Matjaž, ter dve osmošolki, Zaja in Nina, smo se sprehodili po II. gimnaziji in sodelovali pri urah angleščine, zgodovine, biologije ali kemije. Ob prihodu smo bili toplo sprejeti s strani ravnatelja, ki nam je razložil, kako poteka šolsko življenje na tej šoli. Po prijetnem uvodu, ki je potekal v amfiteatru šole, smo se obiskovalci razdelili v štiri skupine, po izbranih predmetih. Vsaka skupina osnovnošolcev je bila zaupana enemu izmed dijakov, ki nas je popeljal po šoli in nam jo pobližje predstavil. Med samim raziskovanjem smo »zašli« tudi v jedilnico šole, kjer so nam postregli s kosilom, nato smo se okrepčani pridružili izbranim šolskim uram, ki so sledile. Tako dijaki kot profesorji so bili izredno sproščeni, spoštljivi in bili smo deležni prijetnega, skorajda prijateljskega odnosa, ki smo ga čutili tudi med samimi dijaki in tamkajšnjimi profesorji. Na koncu smo se ponovno zbrali v amfiteatru šole, kjer se je ravnatelj poslovil od nas v upanju, da bomo prihodnje šolsko leto dijaki II. gimnazije Maribor.

Ta obisk je zagotovo botroval marsikateri odločitvi, ki jo bomo v naslednjih treh tednih morali sprejeti.

Zapisala: Neja Gajzer, 9. b