Sobotni kulturni dan za učence od 4. do 9. razreda

V soboto, 11. maja 2019, smo imeli učenci od 4. do 9. razreda kulturni dan. Ker smo Evropejci le dva dni pred tem praznovali dan Evrope, Slovenci pa 1. maja še 15. obletnico vstopa v Evropsko unijo, je bila tudi tematika kulturnega dne ‘evropsko’ obarvana. Učenci smo namreč spoznavali države Evropske unije.

Najprej smo si skupaj ogledali kratke filmčke o Evropski uniji, nato pa smo se lotili raziskovanja. Vsak oddelek je bil zadolžen, da poišče nekatere ključne podatke o treh državah Evropske unije in o njih izdela plakat. Ob koncu so te države predstavili svojim sošolcem, nato pa smo plakate izobesili na panoje pred jedilnico, kjer je nastala prav poučna razstava o Evropski uniji.

Nekaj čez enajsto uro smo se odpravili pred mestno hišo, kjer je že potekal projekt Spoznavajmo države Evropske unije. Tam smo se sprehodili od stojnice do stojnice in izvedeli veliko zanimivih informacij o znanih podjetjih, ki delujejo v posameznih državah.

Zapisal šolski novinar: Miha Godicelj, 9. a