Tri srebrna priznanja na državnem tekmovanju iz astronomije

12. državno tekmovanje iz astronomije za Dominkovo priznanje je potekalo v soboto, 22. maja 2021. Trije učenci naše šole, ki so bili na šolskem tekmovanju prvi, so se pomerili z najboljšimi astronomi slovenskih osnovnih šol.

V mesecu maju na nebu prihaja Rimska cesta in značilna pomladanska ozvezdja. Zvečer pa nas razveseljujeta Merkur in Venera. Pestro dogajanje na nebu je prineslo tudi pestro dogajanje na tekmovanju, kjer so naši učenci osvojili srebrno priznanje.

SREBRNO DOMINKOVO PRIZNANJE na državnem tekmovanju SO OSVOJILI:

ZOJA ZEMLARIČ, 7. a

LARA SIMONČIČ, 9. a 

TIM VINKLER, 9. a

 

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Vodja tekmovanja in mentorica: Darja Šprah

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost