Proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti

2016_12_23_Dan_samostojnosti_naslovna

V petek, 23. decembra 2016, ob 8.30 smo se vsi učenci od 1. do 9. razreda zbrali v šolski telovadnici, kjer smo imeli prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti.

Prireditev se je začela s slovensko himno, nato pa so nas trije voditelji popeljali skozi zgodovino naše države. Program so popestrili z nekaj recitacijami in tremi pevskimi nastopi. Najprej nam je Kaja Rutar ob glasbeni spremljavi Aneja Podgorelca zapela pesem Slovenija od kod lepote tvoje, za konec pa smo slišali še dve lepi slovenski pesmi; najprej nam je Maša Sarić zapela pesem Zgodba o prijateljstvu, nato pa še Kaja Rutar Za Slovenijo živim.

Anej Podgorelec, predsednik šolske skupnosti, in Neja Veit sta nato z zabavnim kvizom preizkusila znanje najmlajših Olgičarjev – naših prvošolcev. Ti so se zelo dobro odrezali, zato smo jih sedaj tudi uradno sprejeli v skupnost učencev OŠ Olge Meglič, kar smo potrdili z bučnim aplavzom. Vsak od njih je prejel manjše darilce ter posebno potrdilo.

Pred koncem nas je vse pozdravila še gospa ravnateljica, ki nam je vsem skupaj zaželela lepe praznike.

Zapisala šolska novinarka: Kaja Golob, 5. b