Uradni rezultati šolskega tekmovanja iz nemščine

Deutsch_als_Fremdsprache_web

V četrtek, 24. novembra 2016, je potekalo šolsko tekmovanje iz nemščine za devetošolce. Tekmovanja se je udeležilo 5 devetošolcev.

Tekmovalne pole za učence, ki se učijo nemščine kot 1. in 2. tujega jezika, so za vse učence po Sloveniji enake, tako da so naši učenci reševali enake naloge kot njihovi vrstniki, ki se učijo nemščine kot 1. tujega jezika (700 vs. 205 pedagoških ur nemščine).

Zelo uspešna sta bila Anej Podgorelec, 9. b, in Sara Rosalia Gutschi, 9. a, ki sta osvojila bronasto priznanje. Uvrstila sta se tudi na državno tekmovanje, ki bo potekalo v soboto, 14. marca 2017.

Čestitke vsem tekmovalcem za pogum, predvsem pa nagrajencema!

Uvrščeni na državno tekmovanje bodo morali prebrati knjigo Der 7. Sonntag im August. Nekaj prvih strani je na voljo tudi za branje preko spleta: http://www.blickinsbuch.de/3791512366&account=4907031511

Mentorica: Brigita Podgoršek