Prvi šolski dan na Olgici

2016_09_01_Prvi_solski_dan_naslovna

Po prekratkih počitnicah smo šolarji v četrtek, 1. septembra 2016, znova sedli v šolske klopi. Tudi na Olgici ni bilo nič drugače. Prvi smo se ob 8.30 v šolski telovadnici zbrali učenci od 4. do 9. razreda. Najprej nas je vse prisotne lepo pozdravila naša ravnateljica, ga. Helena Ocvirk. V svojem govoru je še posebej izpostavila  nas, devetošolce, ki se bomo s tem šolskim letom poslovili od naše Olgice. Po uvodnem delu v telovadnici smo se skupaj z razredniki odpravili v učilnice, kjer smo dobili letošnje urnike in druge pomembne informacije o novem šolskem letu. Za konec smo se še posladkali s sladoledom.

Medtem pa so telovadnico zasedli naši najmlajši Olgičarji, in sicer učenci od 1. do 3. razreda. Tudi njih je najprej pozdravila gospa ravnateljica, nato pa so se vsi skupaj izjemno zabavali ob norčavosti bratov Malek. Po njunem nastopu so bili posebne dobrodošlice deležni naši prvošolčki. Učenci so se nato skupaj z razredničarkami odpravili v učilnice, kjer so se tudi oni posladkali, in sicer prvošolčki s torto, učenci 2. in 3. razreda pa, tako kot mi, s sladoledom.

Prvi šolski dan je hitro minil in že smo se zadovoljni in veseli po srečanju s prijatelji odpravili domov.

Zapisale učenke IP-TISK: Maša Sarić, Alja Rozman in Klara Milošič, 9. b