3. kulturni dan za učence od 6. do 9. razreda

2016_04_06_kulturni_naslovnaV sredo, 6. aprila 2016, smo imeli  učenci 6. do 9. razreda zadnji kulturni dan v tem šolskem letu. Odpravili smo se v slovensko prestolnico – Ljubljano. Učenci 6. in 7. razreda so se z vzpenjačo odpravili na Ljubljanski grad, kjer so se udeležili delavnice Pobeg viteza Erazma. Po končanih delavnicah so se z vzpenjačo spustili nazaj proti staremu mestnemu jedru in si skupaj ogledali nekatere pomembnejše znamenitosti našega glavnega mesta.

Učenci 8. in 9. razreda smo se odpravili v Slovenski šolski muzej, kjer smo se med ogledom stalne zbirke naučili veliko novega o zgodovini šolstva na Slovenskem. Posebno doživetje pa je bila učna ura lepopisja iz leta 1930. Tam smo ob zelo strogi gospodični učiteljici spoznali, da je bila šola včasih precej drugačna kot danes. Nato smo se tudi mi malo sprehodili po Ljubljani ter si za tem ob vodstvu ogledali nekatere najpomembnejše slovenske umetnine v Narodni galeriji.

S soncem obsijan dan pa je poskrbel za še lepše vzdušje tega kulturnega dne.

Zapisali šolski novinarki: Nika Šoštarič in Tjaša Cebek, 9. b