Slovenščina malo drugače

Učenci 6. b smo uro slovenščine, v torek,  18. januarja 2022, preživeli malo drugače. Ker imamo iz naše učilnice tako lep pogled na grad, smo se z učiteljico za slovenščino Renato Debeljak odločili, da bomo izvedli uro slovenščine prav na gradu. Bil je izjemno lep in sončen zimski dan. Ko smo prispeli na grajsko dvorišče, nam je učiteljica razdelila pesmi Daneta Zajca in Toneta Pavčka. Obe smo počasi prebrali in razložili posamezne kitice ter skupaj ugotovili pomen obeh. Nato smo imeli nekaj časa, da se ju skupaj začnemo učiti, saj smo izvedeli, da bo to naša naslednja ocena, in sicer deklamacija pesmi. Po obravnavi pesmi smo tudi malo zaplesali, naredili skupno fotografijo in se počasi po drugi strani grajskega hriba odpravili nazaj proti šoli. Bila je zelo zabavna in lepo preživeta šolska ura. Učenci si želimo še več takšnih priložnosti za pouk na prostem.

Napisala: Hana Kmetec, 6. b