Razstava mineralov in fosilov

naslovna_kamnineV ponedeljek, 12. oktobra 2015, smo si na naši šoli lahko ogledali geološko razstavo z naslovom “Skrivnostni svet mineralov in fosilov”, ki jo je pripravil Botanični vrt TAL 2000.

Ko smo vstopili v učilnico, smo sedli, gospod Roman Hergan pa nam je pokazal minerale in fosile. Razložil nam je, kaj so fosili. Po predstavitvi, ki je bila zelo zanimiva, nam je pokazal, kako prepoznamo minerale. Videli smo različne kamnine kot so magnetit, tigrovo oko, selenit in veliko drugih.

Videli smo tudi fosile, in sicer zobe morskih psov, med katerimi je bil najbolj zanimiv zob megalodona.

Po predstavitvi smo si razstavljene minerale in fosile lahko še sami ogledali in tudi kupili. Bilo je zelo zanimivo.

Zapisala šolska novinarja: Tristan Merc in Nejc Rozman, 4. b