Zlato Cankarjevo (23.3.2013)

TRUD, TALENT IN ZNANJE PRIPELJALI DO ZLATA!

V letošnjem šolskem letu smo učenci od 2.– 9. razreda sodelovali na tekmovanju za Cankarjevo priznanje. Najprej je 8. 12. 2012 potekalo šolsko tekmovanje.

Štiri učenke iz 8. in 9. razreda smo se nato uvrstile na regijsko tekmovanje, kjer sva Ema Zelenko (8. b) ter jaz – Samantha Kralj (9. b), prejeli srebrni priznanji, sama pa sem se uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo 23. 3. na OŠ Dušana Flisa Hoče. V priprave na tekmovanje sem vložila veliko truda, časa ter si pridobila ogromno znanja, ki sem ga uporabila v spisih. Predvsem mi je bilo velik izziv državno tekmovanje, kjer smo imeli dokaj obširna navodila in smo lahko vključevali lastne poglede na črtice Moje življenje Ivana Cankarja in roman Nebo v očesu lipicanca avtorice Dese Muck. Kot veliko presenečenje je bilo tudi navodilo, da naj svojemu spisu damo sami naslov. Ker sem verjela, da mi lahko uspe napisati dober spis, sem se le-tega lotila proti pričakovanju dokaj sproščeno, uporabila vso pridobljeno znanje, upoštevala navodila in priporočila svoje mentorice mag. Renate Debeljak in tako je moje pero kreativno zajadralo po praznih črtah in se ustavilo šele, ko se je pač moralo. Ko mi je po objavi uradnih rezultatov mentorica povedala veselo novico, je bilo veselje nepopisno in mi dalo novo energijo za prihodnja tekmovanja za Cankarjevo priznanje.

Samantha Kralj, 9. b

2013 Cankarjevo 5