Prvi naravoslovni dan za učence od 1. do 3. razreda

V torek, 1. oktobra 2024, smo imeli učenci od 1. do 3. razreda v okviru Tedna kulturne dediščine prvi kulturni dan.

Prvošolci smo pričeli kulturni dan s pravljico Miška Mica v arhivu. Nato smo se z učiteljicami pogovorili o pravljici in o arhivu. Sledile so ustvarjalne delavnice po razredih. Učenke in učenci 2. in 3. razreda so kulturni dan izkoristili za obisk Zgodovinskega arhiva na Ptuju, kjer so jim zaposleni pripravili dramatizacijo pravljice Miška Mica v arhivu. Arhiv so si tudi ogledali. Vsi učenci pa so šli tudi na Ptujski grad, kjer jim je grajska gospodična s pomočjo lutk pripovedovala pravljico o Kraljični na zrnu graha. Potem so si ogledali še grajske sobane, opremo in orožje ter poiskali zrno graha. V šoli smo imeli ustvarjalne delavnice, kjer so nastali zanimivi izdelki, ki jih lahko vidite na fotografijah.

Življenje nekoč nam je bilo zelo všeč.

Zapisali: prvošolci z učiteljicami