Četrtošolci obiskali Radio Ptuj

V četrtek, 20. junija 2024, so učenci 4. razredov Osnovne šole Olge Meglič Ptuj obiskali Radio Ptuj. Gostiteljica, gospa Đenana Kmetec, nas je najprej popeljala v radijski studio, kjer nam je gospod Nahberger pokazal, kako delajo radijski napovedovalci. Učenci so z zanimanjem spremljali predstavitev in se naučili veliko novega o tem, kako poteka delo na radiu.

Po ogledu studia smo si ogledali še druge prostore radijske hiše, vključno s prostorom, kjer nastaja časopis Tednik. Učenci so tako dobili vpogled v delo novinarjev in urednikov ter izvedeli, kako nastajajo novice in članki, ki jih berejo v časopisu.

Obisk Radia Ptuj je bil za učence izjemno poučen in zanimiv, saj so spoznali številne poklice in delo v medijih. Hvaležni smo gospe Kmetec za gostoljubje in zanimivo predstavitev.

Naši učenci so se vrnili polni vtisov in novih spoznanj, ki jih bodo lahko uporabili pri svojem nadaljnjem izobraževanju.

Zapisala: učiteljica Barbara Terbuc