Naravoslovni dan za tretješolce

V torek, 18. junija 2024, smo imeli tretješolci zadnji naravoslovni dan v tem šolskem letu.
Zjutraj smo se zbrali v šoli in se dogovorili o poteku težko pričakovanega naravoslovnega dne. Najprej smo dobro poskrbeli za varnost pred soncem, nato pa se odpravili na Panoramo. Tam smo raziskovali rastline in živali. V pomoč so nam bile knjige o travniku in povečevalna stekla. Ogledali smo si tudi razstavo o reki Dravi v prostorih Pokrajinskega muzeja Ptuj. Kasneje smo v učilnici risali, kar smo videli: rastline, živali in naredili razredni herbarij. Raziskovali smo tudi značilnosti travniških rastlin in izdelali plakate. Učenci smo pripravili in predstavili tudi PowerPoint predstavitev o travniku.
Dan je bil zanimiv, zabaven in poučen.

Zapisali: tretješolci