Športni dan za učence od 6. do 9. razreda

V četrtek, 13. junija 2024, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda športni dan. Učenci od 6. do 8. razreda smo se ob 8.20 zbrali v matičnih učilnicah, kjer smo si ogledali fair play načela, zaobljubo, poslušali himno, nato pa je sledila malica.

Medtem ko je en oddelek šestošolcev v mali telovadnici igral med dvema ognjema, je drugi oddelek plezal na plezalni steni. Po eni šolski uri sta oba oddelka zamenjala dejavnosti, ob koncu pa nadaljevala s športnimi igrami v atriju in na travnatem igrišču. Sedmošolci so bili razdeljeni v tri skupine. Prva skupina se je po malici najprej preizkusila v igri namiznega tenisa, druga skupina je igrala nogomet, tretja skupina pa različne igre v atriju. Nato so aktivnosti še dvakrat zamenjali, tako da se je ob koncu športnega dne vsak skupina preizkusila v eni od treh dejavnosti. Osmošolci smo se po dejavnostih v matičnih učilnicah odpravili do igrišča na Vičavi, kjer smo igrali nogomet, košarko in odbojko. Devetošolci so športni dan izkoristili za priprave na petkovo valeto.

Zapisali: Hana Kmetec, 8. b, Ema Ganzer, 8. a