Kulturni dan za učence od 1. do 3. razreda

V petek, 31.  maja 2024, so imeli učenci od 1. do 3. razreda zadnji kulturni dan v tem šolskem letu. V sklopu le-tega so obiskali sosednjo Knjižnico Ivana Potrča, kjer so za ta dan pripravili festival z naslovom “Kdor vesele pesmi poje”. Dan pa so posvetili 140-letnici rojstva Josipa Vandota. Med drugim sta učence zabavala brata Malek z različnimi igrami, ki so jih otroci igrali nekoč, izdelovali so lesene piščali, risali na lesene krogce in lesene žlice. Knjižničarka, gospa Tjaša, jim je pripovedovala pravljico o Kekcu. Učenci so poročali, da so pravljico poslušali z največjim veseljem. Nato so pri teti Pehti poskusili domači kruh in domači bezgov sok. Imeli so organizirano tudi delavnico, v okviru katere so narisali tisto, kar jim je bilo najbolj všeč. Na koncu so si ogledali še Bibliobus. Zelo so se razveselili balonov, ki so jim jih organizatorji podarili ob konca dneva. Dejali so, da so kljub dežju preživeli prečudovit dan.

Zapisali: šolski novinarji