Tabor, CŠOD Škorpijon, 2. razred

2. dan

Za nami je drugi dan tabora, ki je minil kot bi mignil. Danes smo se preizkusili v različnih dejavnostih. Dopoldne smo iskali zaklad, do katerega smo prišli le s skupnimi močmi in medsebojno pomočjo. Podrobneje smo spoznavali gozd in življenje v njem. Sedaj prepoznamo vsaj 5 vrst dreves in njihove plodove. Po odličnem kosilu in počitku smo se naučili, kako pripraviti ognjišče in zakuriti ogenj. Naj vas ne bo strah, tega ne bomo počeli sami, lahko pa vas naučimo. Nato smo odšli tudi na jaso, kjer smo se preizkusili v vlogi vremenarja. Merili smo temperaturo zraka in zemlje v različnih okoliščinah. Znamo pa tudi napovedati vreme, glede na to, kakšni oblaki so na nebu. Zanimivo, ne? Ugotovili smo, da se nam v naslednjih dneh  približuje slabo vreme ampak, ker smo bili pridni, bomo jutri dopoldne uživali še v sončnih žarkih. Popoldne pa se že vidimo. Lepo se imejte do takrat, mi se bomo zagotovo.

Vaši drugošolci

1. dan

Pomahali smo staršem in se odpeljali proti Svetemu Duhu na Ostrem Vrhu.  Vožnja je bila mirna in prijetna. Po težko pričakovani malici, smo se razdelili po sobah. S skupnimi močmi nam je uspelo obleči postelje. V popoldanskem času smo imeli štiri aktivnosti. Naučili smo se graditi bivake, igrali igre Teambildinga, opazovali zvezde in zapisali taborniški dnevnik. Ali veste, kaj so mornarji morali znati, da so smeli opravljati svoj poklic? Ali veste katero ozvezdje je krivo, da se jesensko listje obarva rdeče? Ali je zvezda Severnica res najsvetlejša zvezda?

Če ne veste, boste morali počakati na odgovore do takrat, ko se vrnemo.

Lahko noč vam želimo drugošolci.