Planinski pohod po Jurčičevi poti

V soboto, 19. 11. 2022 smo se planinci Olgice odpravili po Jurčičevi poti. Začeli smo v Višnji Gori, kjer je šola, v katero je hodil Josip Jurčič. Nato smo nadaljevali po poti, po kateri je Josip hodil vsak dan v šolo. Pot je dolga 12 kilometrov. Če bi jaz vsak dan hodila v šolo po tej poti, bi bila zelo utrujena. Ne vem kdaj bi delala domače naloge in se učila. Pot nam je bila zelo všeč, saj smo se zelo zabavali. Na poti smo videli tri kravice in ogromnega deževnika. Šli smo tudi mimo table POZOR OBMOČJE MEDVEDOV, zato smo se trudili biti zelo glasni. Še sreča, da nismo nobenega srečali. Na koncu smo si v Muljavi ogledali Jurčičevo domačijo, ki je pravi etnografski muzej. Hiša ima slamnato streho, štiri sobe in črno kuhinjo. Sobice so bile zelo majhne. Postelje celo manjše od moje. Sklepam, da so živeli revno in skromno. Čeprav je bilo vreme hladno in megleno, smo se imeli super. Doživeli smo celo prve snežinke letos. Jupiii!

Komaj čakamo naslednji pohod.

Zarja Šuler, 4.b