Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2021/22

Tudi v šolskem letu 2021/22 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih tekmovanj, kjer so dosegli lepe dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v šolskem glasilu Olgica in mi in v Pedagoškem poročilu. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2013-2022

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naše naj učence generacije:

Neja Gajzer, 9. b
NAJ UČENKA in NAJ KULTURNICA OŠ OLGE MEGLIČ ter NAJ UČENKA MESTNE OBČINE PTUJ
Matjaž Alič, 9. a
NAJ UČENEC
Emma Sartor, 9. a
NAJ KULTURNICA
Alen Nikl, 9. b
NAJ ŠPORTNIK

Posebno priznanje za uspehe na področju znanja:

Ela Holc, 9. b

Posebno priznanje za udejstvovanje na kulturnem področju so prejeli:

Matjaž Alič, 9. a

Zala Raušl, 9. a

Vid Zagoranski, 9. a

Ela Holc, 9. b

Darma Fenos, 9. b

Lina Malinger, 9. b

Nina Markež, 9. b

Posebno priznanje za udejstvovanje na športnem področju:

Nejc Rijavec, 9. a

Martin Marinkovič Borovnik, 9. b

Maj Mahorič, 9. b

Staš Pevec, 9. a

Alen Nikl, 9. b

Riad Čokić, 9. b

Mai Karo, 9. a

Aleja Horvat, 9. a

Mark Tavčar, 9. b

Vid Zagoranski, 9. a

Posebno priznanje za humanitarnost:

Neja Gajzer, 9. b

Tara Kloar, 9. b

Ela Holc, 9. b

Nina Markež, 9. b

Lina Malinger, 9. b

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen 4,6 in več, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli (od desne):

  • Matjaž Alič, 9. a
  • Darma Fenos, 9. a
  • Staš Pevec, 9. a
  • Tjaš Preac Čeh, 9. a
  • Emma Sartor, 9. a
  • Nel Cartl, 9. b
  • Neja Gajzer, 9. b
  • Ela Holc, 9. b
  • Maj Mahorič, 9. b
  • Lina Malinger, 9. b
  • Mark Tavčar, 9. b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. zlato ali srebrno priznanje na državnem tekmovanju):

ANGLEŠČINA

  • Urh Šajtegel, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

CANKARJEVO TEKMOVANJE – SLOVENŠČINA

  • Zaja Postružnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE

GEOGRAFIJA

  • Matjaž Alič, 9. a – ZLATO PRIZNANJE

LOGIČNA POŠAST

  • Izak Dovšak, 3. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Jurij Golob, 4. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Mia Varnica Predikaka, 4. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Miha Mahorič, 1. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Bernard Ladič, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Alja Sedič, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIKA

  • Urh Šajtegel, 9. a – ZLATO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Oskar Hodnik, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Taj Sledič, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

MATEMČEK

  • Dorina Bali, 4. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Alja Sedič, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Nace Kolar, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Nina Hodnik, 7. b – ZLATO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Marko Bor Mogu, 5. c – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matjaž Alič, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Emma Sartor, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

RAZISKOVALNE NALOGE

  • Zaja Postružnik in Klara Gabrovec, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Oskar Hodnik in Taj Sledič, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve do 10. mesta na državnih ter med prve tri najboljše na področnih in medobčinskih tekmovanjih:

ALPSKO SMUČANJE

  • Lan Milošič, 8. a, 7. mesto na državnem tekmovanju

ATLETIKA

  • Ana Milošič, 6. a, 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (300 m)
  • Lea Krajnc, 7. a, 2. mesto mesto na medobčinskem tekmovanju (60 m)
  • Aleja Horvat, 9. a, 2. mesto na medobčinskem prvenstvu (suvanje krogle)

JESENSKI KROS

  • Blaž Huzjak, 6. a, 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Nace Kolar, 7. a, 2. mesto mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Clea Haunholter, 7. a, 2. mesto na medobčinskem prvenstvu

JUDO

  • Lan Milošič, 8. a, 4. mesto na državnem tekmovanju (kategorija do 55 kg)

KOŠARKA

  • Starejši učenci: 2. mesto v polfinalu državnega tekmovanja
  • Starejše učenke: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju

KOŠARKA 3×3

  • Starejši učenci: 5. mesto v polfinalu državnega tekmovanja

NOGOMET

  • Starejši učenci: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)

ODBOJKA

  • Starejši učenci: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)
  • Starejše učenke: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)

PLAVANJE

  • Nuša Arnuš, 6. a, 50 metrov prosto, 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Nuša Arnuš, 6. a, 50 metrov prosto, 2. mesto na medobčinskem tekmovanju

ROKOMET

  • Starejši učenci: 3. mesto v polfinalu državnega tekmovanja

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 301 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost