Državno tekmovanje v robotiki 2022

V torek, 10. 5. 2022, se je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru odvijalo državno tekmovanje v robotiki, na katerega sta se uvrstili dve ekipi iz naše šole.

Že zjutraj pred začetkom pouka smo se odpravili na parkirišče pod gradom, kjer nas je pričakal ˝kombi˝. Skupaj z učencema Ljudskega vrta smo se odpravili na tekmovanje v Maribor. Ko smo prišli na Feri, so nas tam lepo sprejeli. Dobili smo darilca, zatem pa  so nas napotili v naše učilnice, kjer smo lahko pred začetkom rund še izpopolnjevali svoje robote

Tekmovanje je potekalo v dveh krogih, vsako na svoji progi. Robot je moral slediti črni črti, se izogibati in prečkati ovire ter simulirati reševanje ponesrečencev.

Na žalost se nobeni skupini iz naše šole ni uspelo uvrstiti med prve tri. Je pa bila izkušnja za vse zabavna in poučna. Z veseljem se bomo tudi naslednje leto pripravljali in udeležili tega tekmovanja.

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost