Tekmovanje iz prve pomoči

V ponedeljek, 25. aprila 2022, smo se učenci, ki v obiskujemo prvo pomoč, udeležili 14. lokalnega tekmovanja osnovnošolskih ekip iz znanja prve pomoči.  Tekmovanja smo se udeležili Nina Hodnik, Nea Majerič, Zoja Pšajd, Tina Zupanič, Timotej Mlakar, Tiana Mlakar iz 7. b in Rosa Brodnjak Ritoša iz 5. razreda. Po kosilu okrog 12. ure smo se z mentorico Barbaro Majhenič odpravili proti gasilskemu domu. Pred začetkom tekmovanja so nam organizatorji razdelili malico. Razložili so nam tudi, kako bo potekalo tekmovanje. Vsi smo žrebali listke s številkami, ki so prikazovale vrstni red tekmovalnih ekip. Naša ekipa je pri praktičnem delu tekmovanja tekmovala peta po vrsti od skupno osmih ekip. Medtem ko so organizatorji pripravljali praktični del, smo se ekipe preizkusile v teoretičnem delu. Dobili smo dve poli za reševanje in imeli na voljo pol ure časa, da smo odgovorili na vprašanja. Nato smo počakali na praktični del. Še enkrat smo preverili, katere stvari od prve pomoči imamo s seboj in zakaj jih bomo potrebovali. Ko smo začeli s praktičnim delom tekmovanja, sta nas na prvi postaji pričakali dve dekleti – ena s krvavitvijo glave in druga z astmo. Razdelili smo se: trije smo šli k eni poškodovanki in trije k drugi. Medtem sta nas opazovali dve ocenjevalki in nam, ko smo poškodovanki oskrbeli, povedali, kaj smo delali prav in kaj narobe. Na drugi postaji smo eno dekle oživljali in oskrbeli dekle, ki je imelo poškodovano zapestje. Ocenjevalki sta nam ponovno dali povratne informacije. Zatem nam je ostalo le še čakanje na rezultate tekmovanja. Olgičarji smo dosegli tretje mesto. Dobili smo nagrade, ki smo si jih razdelili. Po končanem tekmovanju so nas starši odpeljali domov.

Bili smo zelo zadovoljni in ponosni na dosežen rezultat, hkrati pa tudi hvaležni učiteljici Barbari, da nas je spodbujala, pripravljala in šla z nami na tekmovanje.

Zapisala šolska novinarja: Tiana in Timotej Mlakar, 7. b