Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

V ponedeljek, 20. decembra 2021, smo učenci prvih razredov bili sprejeti v šolsko skupnost. Letošnji sprejem je, tako kot lani, potekal v matičnih razredih. Učiteljice so nam že pred samim sprejemom povedale, kaj je šolska skupnost in zakaj je pomembno biti del nje. Sprejem so pripravili učenci tretjih razredov. Najprej so nas prijazno nagovorili, nas naučili pesmico o mesecih, nato pa smo morali za sprejem izpolniti še nekaj nalog. Po uspešno opravljenih nalogah so nam učenci prebrali zaobljubo, katero smo za njimi ponovili tudi mi in tako ponosno postali enakopravni člani šolske skupnosti. Vsak od nas je prejel tudi svojo zaobljubo.

Tudi mi prvošolci smo se zelo potrudili in se predstavili s pesmico in plesom. Ob koncu sprejema nas je nagovorila še ga. ravnateljica, nam čestitala za sprejem, v spomin pa smo prejeli še slovensko zastavo in priponko Olgice. Sedaj bomo lahko slovensko zastavo izobesili ob prihajajočem državnem prazniku, dnevu samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. decembra. Zapeli smo še himno naše šole, nato pa nam je ga. ravnateljica zaželela lepe in prijetne praznične dni.

Zapisali: Prvošolci z učiteljicami