Božični bazar na ptujski mestni tržnici

Učenci Osnovne šole Olge Meglič zelo radi ustvarjamo. Vsako leto decembra pripravimo božični bazar. Tudi letos smo na tehniškem dnevu ustvarili lepe izdelke in jih 7. ter 14. decembra predstavili na ptujski tržnici.

V torek, 7. decembra, smo v eni od hišk štiri učenke 6. b z učiteljicama Darjo Brlek in Vido Lačen zbirale prostovoljne prispevke v zameno za izdelke. Bile smo uspešne, saj so naši izdelki bili res lepi. Veliko šolarjev je prišlo skupaj s starši po svoje izdelke. Čeprav je bilo mrzlo, nam je bilo v hiški lepo toplo.

Teden dni kasneje so nas v hiški zamenjali učenci 8. a, ki so jim družbo delale učiteljice Vida Lačen, Doroteja Širovnik, Alenka Kandrič in Tjaša Cvikl. Tudi takrat so naši lepi izdelki šli kot za med.

Zbrana sredstva bomo namenili v šolski sklad.

Zapisala: Hana Kmetec, 6. b