Zaključna ekskurzija za učence 3. razreda

Učiteljica nas je obvestila, da bomo šli v torek, 8. junija 2021, na izlet v Celje. Ogledali si bomo Otroški muzej Hermanov brlog.

Nestrpno smo pričakovali torkovo jutro. Ob 8.20 smo se z avtobusom opravili proti Celju. Peljali smo se mimo Slovenske Bistrice, videli smo Pohorje. Po približno 1 uri smo prišli na cilj. Parkirali smo pri železniški postaji. Šli smo skozi staro mesto. Pred muzejem smo videli velikega hrošča rogača. Po malici smo šli na ogled. Najprej smo spoznali zgodovino Celja, potem smo si ogledali stare predmete. V muzeju imajo staro ulico po kateri smo se v parih sprehodili kod meščani pred 100 leti. Zelo smo se smejali. Ogledali smo si še zbirke starih igrač. Z nekaterimi smo se lahko tudi igrali. V delavnicah smo si izdelali kape iz papirja. Na njih smo napisali pravila športnega obnašanja. Ko smo končali ogled, smo si kupili spominke.

Zadovoljni smo se vrnili na Ptuj.

Zapisali: Tretješolci