27. kolesarska dirka po Sloveniji

V sredo, 9. junija 2021, smo imeli na Ptuju prav poseben ˝praznik˝, saj se je prav tukaj pričela prva etapa 27. kolesarske dirke po Sloveniji.  To je bila dirka, ki jo je Mednarodna kolesarska zveza (UCI) kvalificirala kot UCI HC, kar je za serijo World Tour najvišji rang v kolesarstvu. Zato ni presenetljivo, da so se je udeležili tuji in naši znani kolesarji, kot so Jan Polanc, Jan Tratnik ter Matej Mohorič. In kot da to ne bi bilo dovolj, je na letošnjo izvedbo dirke prišel tudi lanskoletni zmagovalec Toura de France, Tadej Pogačar, ki vozi za ekipo UAE.

Ker je del kolesarske trase peljal tudi mimo naše šole, smo se učenci in učitelji odločili, da bodo učenci v RaP-u izdelali navijaške plakate in zastavice. Ob 13. uri smo se Olgičarji nestrpni postavili ob cesti pred šolo in počakali, da so se ti vrhunski kolesarji zapeljali mimo naše Olgice. Prav posebno doživetje je bilo bodriti kolesarje in prepričani smo, da je naša pozitivna navijaška energija pripomogla, da so tekmovalci lažje premagovali to zahtevno dirko.

Zapisal: Matjaž Alič, 8. a