Komemoracija pred spominsko ploščo v avli Olgice

V četrtek, 24. oktobra 2019, smo na naši šoli obeležili dan reformacije in dan spomina na mrtve s posebno radijsko uro, ki se je pričela ob 8.30. Nadaljevali smo v šolski avli pred spominsko ploščo, kjer smo priredili še komemoracijo v spomin na nekatere, med 2. svetovno vojno padle profesorje in dijake gimnazije, ki je bila nekoč v stavbi naše Olgice. Spominske slovesnosti so se udeležili predstavniki razrednih skupnosti, nekateri učitelji, ravnateljica Helena Ocvirk, predstavniki dijakov gimnazije Ptuj s profesorico Simono Kokol, predsednica Združenja za ohranjanje vrednot narodno-osvobodilnega boja občine Ptuj, Branka Bezeljak, ter podžupan MO Ptuj, Marjan Kolarič. Najprej nas je pozdravila ravnateljica z uvodnim nagovorom, nato pa besedo predala učiteljici Diani Bohak Sabath, ki je pripravila to slovesnost. Na kratko nam je predstavila zgodovino stare gimnazije in povedala, kateri znani Slovenci so jo obiskovali. Naše pevke so v spomin padlim zapele nekaj pesmi, nakar smo se  žrtvam poklonili z vencem, ki so ga izdelali naši učenci. Spomin na padle smo obeležili tudi z minuto molka. Ob koncu sta nas nagovorila še g. Kolarič in ga. Bezeljak, ki sta se nam med drugim zahvalila, da smo pripravili komemoracijo.

Zapisala učenka IP-TISK: Sara Desku, 9. b