Jumicar

V ponedeljek, 7. oktobra 2019, smo četrtošolci imeli predstavitev o varnosti v prometu. Obiskali so nas predavatelji iz programa Jumicar. Teoretični del je potekal na šoli. Govora je bilo predvsem o obnašanju pešcev v prometu. Najpomembnejše v prometu je OSTATI ŽIV. Za pešce to pomeni mirna hoja in opazovanje. Po teoretičnem delu smo odšli na igrišče na Vičavo, kjer so organizatorji postavili poligon za vožnjo z malimi avtomobili. Tam nas je pričakala tudi maskota po imenu Krki. Učenci 4. a in 4. b razreda smo se preizkusili v vožnji z avtomobili. Pri vožnji smo morali upoštevati osnovne prometne znake. Ugotovili smo, da vožnja ni tako enostavna, kot smo mislili oziroma kot izgleda, ko gledamo starše pri vožnji avtomobila. Ta dan nam bo ostal v lepem spominu, saj smo vsi zelo uživali.

Zapisali: Četrtošolci