Olgičarji uspešni v projektu “Gremo peš! S kokoško Rozi!”

V letošnjem šolskem letu se je naša šola priključila projektu “Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah”, v okviru katerega smo izvajali aktivnost “Gremo peš! S kokoško Rozi!”. S tem projektom smo želeli doseči, da bi čim več učencev prišlo v šolo na trajnosten način. To pomeni, da bi v šolo prišli peš, s kolesom, rolerji ali s skirojem, s čimer bi spodbudili gibanje, hkrati pa skrbeli za čisto okolje. Učence, ki stanujejo daleč stran od šole in je razdalja prevelika za hojo ali kolo, pa se je spodbujalo, da za prihod uporabijo šolski ali mestni avtobus, če pa jih že pripeljejo z avtomobilom, se spodbuja način, ko starši hkrati pripeljejo več otrok in ne zgolj svojega. Naša šola si je zadala cilj povečati delež aktivnih prihodov v šolo za 7 %. 

V petek, 13. septembra 2019, smo preverili začetno stanje, nato pa smo v tednu evropske mobilnosti, tj. od ponedeljka, 16. septembra, do petka, 20. septembra, vsak dan v svoje dnevnike, ki smo jih v ta namen prejeli, zabeležili vreme in naš način prihoda v šolo. Vsak oddelek je skupne rezultate vnesel v svoj razredni graf, ki smo ga izobesili na vidnem mestu v svojih učilnicah, nato pa smo rezultate iz vseh oddelkov vnesli na šolski graf, ki je bil izobešen v šolski avli. Kako uspešen je bil projekt, nam kaže naša krivulja, ki se je ves teden vztrajno vzpenjala. Ob koncu projekta smo ugotovili, da smo svoj cilj kar krepko presegli, saj je v petek, 20. septembra, v šolo prišlo 90 odstotkov učencev na trajnostni način, kar pomeni, da smo naš cilj sedmih odstotkov krepko presegli, in sicer za kar 27 odstotkov.

Zapisal učenec IP-TISK: Jakob Val Mogu, 9. b

(Skupno 455 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost